افتتاح دبیرستان شهید دکتر چمران نایین با حضور معاون وزیر آموزش وپرورش

نایین
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با حضورپوربافرانی نماینده مردم شهرستانهای نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، دکتر رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور ،  ، جمالی فرماندار شهرستان نایین ، مهندس میربد مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان ،فرهنگیان و مسئولین شهرستان نایین دبیرستان تازه تاسیس شهید دکتر چمران افتتاح گردید .

پوربافرانی نماینده مردم شهرستانهای نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در این مراسم عنوان نمود دبیرستان شهید چمران مدت ها به دلیل مشکلات مالی بدون استفاده مانده بود البته بخش عظیمی از پروژه انجام شده بود که درطول مدتی نیز که بنده نماینده مردم شریف شهرستان می باشم بدترین شرایط از لحاظ اقتصادی بر کشور حاکم بوده و می باشد ولی علی رغم مشکلات موجود با پیگیری های انجام شده دراین مدت ،حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد باقی مانده تکمیل گردید . پوربافرانی افزود سوال از وزیر محترم علوم درخصوص مسائل شهرستان از جمله عدم جایگاه واقعی دانشگاه ها، بخصوص دانشگاه آزاد و پیام نور و خاک خوردن این دانشگاهها به دلیل وجود رشته های مشترک در ۴ دانشگاه شهرستان و همچنین از وزیر محترم آموزش و پرورش به دلیل تعریف نامناسب خوشه برای پذیرش دانش آموزان نایینی و خور و بیابانکی در دانشگاه فرهنگیان مطرح کرده ام که خوشبختانه منجر به اصلاح این تعریف و رعایت حقوق دانش آموزان حوزه انتخابیه گردید.

نماینده مردم شهرستانهای نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود با عنایت به اینکه ساخت خانه های معلم در حال حاضر دارای ردیف اعتباری نمی باشد اما موقعیت خاص و استراتژیک شهرستان نایین نیاز به تجهیز ویژه خانه معلم برای خدمت به جامعه معلمین خارج از شهرستان دارد.

دکتر رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن تشکر از دعوت آقای پوربافرانی برای حضور در شهرستانهای نایین و خور و بیابانک عنوان نمود امروز سرانه فضاهای آموزشی در کشور ۲/۵ متر مربع می باشد که این عدد قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ۵/۱ متر مربع بوده است و این موضوع در شرایطی می باشد که ما با افزایش جمعیت دانش آموزی مواجه بوده ایم.

دکتر رخشانی مهر افزود در دوسال اخیر بیش از ۵۰ درصد فضاهای آموزشی در کشور را خیرین ساخته اند همچنین تعهد خیرین در سال ۱۳۹۶ در حدود ۸۰۰میلیارد تومان و در سال جاری ۱۲۰۰ میلیارد تومان بوده است .

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین خاطر نشان کرد در طی برنامه های چهارم و پنجم توسعه چهار میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی بابت تخریب مدارس فرسوده و نوسازی این مدارس تحقق یافته است .

وی افزود در حال حاضر ۷۰ درصد مدارس کشور ایمن و مقاوم در برابر زلزله می باشند و حدودا ۳۰ درصد مدارس کشور از جمله در استانهای البرز ، تهران ، گیلان و سیستان فرسوده می باشند . در سال ۱۳۹۷ با تخصیص ۱۱۰ درصدی بودجه بهترین وضعیت در تخصیص بودجه را داشته ایم. دکتر رخشانی مهر در پایان با اشاره به بیانات رهبری و توصیه ایشان به دنشجویان و دانش آموزان مبنی بر رعایت سه نکته یعنی خوب درس خواندن ، ورزش کردن و تهذیب نفس از دانش آموزان خواست با رعایت این موارد آینده خوبی برای خود رقم زنند.

میربد مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان نیز در بخشی از این مراسم عنوان نمود در ابتدای سال تحصیلی جاری در استان اصفهان در حدود ۵۰۰ کلاس درس در قالب ۸۱ پروژه به آموزش و پرورش تحویل داده شد که ۷۳ پروژه با مشارکت خیرین محترم انجام شده است.

وی همچنین درخصوص پروژه شهید چمران گفت این طرح از معدود پروژه های دولتی می باشد که با توجه به اقلیم گرم و خشک و معماری بومی شهرستان ساخته شده است و در حال حاضر در استان اصفهان ساخت مدارس جدید با در نظر گرفتن ۴ اقلیم موجود در استان ساخته می شود .

لازم به ذکر است دبیرستان تازه تاسیس چمران با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ششصد میلیون تومان با زیربنای کل ۳۱۴۰ متر مربع شامل ۱۲ باب کلاس درس ، ۵ باب اتاق اداری ، ۱ باب آزمایشگاه ، ۱ باب کتابخانه ، ۱ باب سایت کامپیوتر ، ۱ باب کارگاه و ۱ باب نمازخانه احداث گردیده و از ابتدای سال تحصیلی جاری مورد بهره برداری قرار گرفته است .

شایان ذکر است دکتر رخشانی مهر از تعدادی از مدارس شهرستان نایین نیز بازدید و در جهت تجهیز برخی از مدارس دستوراتی صادر نمود.

970822chamran2

970822chamran1

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.