افتتاح کارخانه فرآوری کنسانتره سرب مجتمع نخلک با حضور معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت

نایین
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 با حضور پوربافرانی نماینده مردم شهرستانهای نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی ،مهندس مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و محسن مهرعلیزاده استاندار و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی کارخانه فرآوری تولید کنسانتره سرب مجتمع نخلک به بهره برداری رسید .

 عباسعلی پوربافرانی، نماینده مردم نایین و خور و بیابانک با تبریک ولادت امام موسی کاظم (ع) و تشکر از حضور مهندس مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و محسن مهرعلیزاده استانداربا اشاره به ظرفیت های بالای منطقه  خواستار ارائه پیشنهاداتی برای توسعه فعالیت های معدنی، اکتشافی، آموزشی، توریستی و همچنین توسعه اشتغال پایدار برای مردم منطقه شد و از همکاری های بی شائبه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) در تحقق طرح های معدنی وصنعتی در منطقه نایین وخور وبیابانک قدر دانی نمودند .

مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت ورییس هیأت عامل ایمیدرو گفت :در حال حاضر نزدیک به 300 نفر در این مجتمع مشغول به کارند که 130 نفر مربوط به پروژه فرآوری سرب هستند.

به گفته کرباسیان، طی سال های گذشته شاهد ورود 30هزار میلیارد تومان سرمایه در بخش معدن و صنایع معدنی بوده ایم که با مشارکت دولت و بخش خصوصی صورت گرفته است که معدن نخلک و خور و بیابانک نیز بخشی از این سرمایه گذاری محسوب می شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش توجه به امکانات گردشگری منطقه را از نیازهای این منطقه دانست و گفت: حوزه معدن و گردشگری در انارک و خور و بیابانک به ایجاد اشتغال پایدار می انجامد.

محسن مهر علیزاده استاندار اصفهان نیز با قدردانی از اقدامات ایمیدرو در اکتشاف 8000کیلومتری در این منطقه افزود: همکاری سایر دستگاه ها سبب می شود شاهد انجام فعالیت های جدیدی در این منطقه باشیم.

 

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.