پوربافرانی مطرح کرد؛ معیشت مردم در بودجه ۹۸ مورد توجه ویژه قرار گرفته است

گفت و گو ها و مصاحبه
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس فراکسیون توسعه روستایی مجلس گفت: برای اشتغالزایی روستاییان تسهیلاتی در بودجه ۹۸ در نظر گرفته شده است و این رقم هم ۱ و نیم میلیارد دلار است و قطعا اگر اشتغال پایدار در روستا انجام شود؛ معیشت و ماندگاری آن ها در روستا بیشتر خواهد شد.

 عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به وضعیت معیشتی روستاییان اشاره کرد و گفت: روستا به تنهایی می تواند کانون تولید، خود کفایی، و حتی صادرات در همه بخش ها باشد اما این مهم زمانی اجرایی می شود که زیر ساخت های موجود در روستا ها وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه وضعیت امروز روستا ها به گونه ای شده است که برای تهیه کوچک ترین اقلام زندگی خود باید به شهر مراجعه کنند و آن الزاماتی که قبلا در روستا ها وجود داشت؛کاهش پیدا کرده است و دلیل این موضوع هم بوروکراسی های غیرضروری استکه روستاییان را بی جهت درگیر کرده است.

رئیس فراکسیون توسعه روستایی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نبود توجه کافی و برنامه ریزی مناسب به برخی از حوزه ها در روستا ها و فقدان متولیان مشخصی که مسئولیت کارها را بر عهده بگیرد از مشکلاتی است که با آن چرا که در گذشته ارگان هایی بودند که صرف انجام فعالیت در روستا ها وجود داشتند؛ که بعضا ادغام شدند و آن ماهیت خود را از دست دادند.

نماینده مردم نائین،خور و بیابانک تصریح کرد: در حال حاضر شرایط به گونه ای است که مردم با مشکلات بسیار زیادی در حوزه ی اقتصادی مواجه هستند و به طبع آن وقتی اقتصاد دچار مشکل شود؛ معیشت و رفاه مردم را هم درگیرمی کند.

پوربافرانی تاکید کرد: مردم در حال حاضردر تامین کالاهای اساسی زندگی با مشکلاتی روبه رو هستند که بخشی از آن مربوط به سیاست گذاری های غلط و بخش دیگر هم به عدم نظارت کافی بر قاچاق است.

وی ادادمه داد: متاسفانه در مورد قیمت ناعادلانه گوشت هم سیاست گذاری های غلط و همچنین قاچاق دام باعث ایجاد چنین وضعیتی شده که امروز شاهد آن هستیم. گوشت در حالی با این قیمت سرسام آور در بازار به فروش می رسد که قیمت واقعی آن بسیار کمتر از این مبالغ است. بدیهی است که مردم از لحاظ معیشتی در مضیقه هستند و به شخصه امیدوارم دولت بتواند برای بازار شب عید تدابیر لازم را بیندیشد و از نگرانی مردم بکاهد.

رئیس فراکسیون توسعه روستایی مجلس شورای اسلامی به بودجه 98 اشاره کرد و گفت: بودجه 98 با تدبیر و درایت دولت و مجلس و البته با تاکید مقام معظم رهبری به سمتی پیش رفت که معیشت مردم در آن دیده شود و این امر هم با افزایش حقوق و دستمزد و حمایت از اقشار آسیپ پذیر بویژه روستاییان در بودجه مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده مردم نائین، خور و بیابانک به تسهیلات در نظر گرفته شده برای اشتغال روستاییان در بودجه 98 اشاره و اظهار کرد: برای اشتغالزایی روستاییان تسهیلاتی در حدود 1.5 میلیارد دلار در بودجه 98 در نظر گرفته شده است که قطعا اگر اشتغال پایدار در روستا انجام شود مهاجرت از روستاها به شهرها بسیار کندتر خواهد شد.

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.