معیشت خانواده ها در دوران کرونا تهدید شد/کارگران باید در دوران کرونا بیشتر حمایت شوند

خبرگزاری ها
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماینده نائین ، خور وبیابانک  در مجلس با بیان اینکه معیشت خانواده ها در دوران کرونا تهدید شد، گفت:کارگران باید در دوران کرونا بیشتر حمایت شوند.

 عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین وخور وبیابانک در مجلس دهم در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با بیان اینکه باید برای جبران خسارت های دوران پسا کرونا برنامه های از سوی دولت و مجلس و تدوین شود، گفت: در دوره شیوع کرونا اقتصاد و معیشت خانواده ها در تنگنا قرار گرفت که لازم است برای این موضوعات و جبران خسارت ها چه در دوره فعلی و چه برای دوره پس از آن برنامه ای تدوین شود.

وی با تأکید براینکه کارگران در دوره کرونا بیشتر از سایر اقشار مورد تهدید اقتصادی قرار گرفتند، ادامه داد: می طلبد در فضای موجود کارگران به عنوان اقشار در خط مقدم تهدید اقتصادی حمایت شوند که این حمایت باید در قالب افزایش دستمزد کارگران تا رسیدن به حداقل حقوق کارمندان اجرایی و عملیاتی شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد:در پی شیوع ویروس کرونا برخی کسب و کارها تهدید جدی شدند و برخی دیگر تعدیل، گروهی تضعیف و برخی نیز در آستانه نابودی هستند، لازم است تدبیر لازم برای حمایت از کسب و کارها با مشوق های لازم از جمله بخشودگی تسهیلات و سایر مشوق ها باید امکان پذیر شود.

نماینده نائین  ْ خور وبیابانک در مجلس با بیان اینکه مجلس یازدهم باید اقدامات عاجل و متناسب با وضعیت کشور در شرایط کرونایی در دستور کار قرار دهد، اظهار داشت: آنچه مسلم است باید در مجلس یازدهم ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کرونا در کشور را بررسی کند و با اتخاذ راهکارهایی درصدد جبران خسارت ها باشد.

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.