نماینده نائین وخور وبیابانک: در اورژانس هوایی کشور مشکل بسیاری داریم و نیاز است این اورژانس به جد تقویت شود.

گفت و گو ها و مصاحبه
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عباسعلی پور بافرانی گفت: در حال حاضر ناوگان اورژانس هوایی پوشش زیادی نداشته و در برخی نقاط بندرت وجود دارد. به طور مثال، شهرستان نائین ۳۵هزار کیلومتر وسعت داشته، یک سوم استان اصفهان را شامل شده و جاده‌های مواصلاتی بسیاری دارد، اما از خدمات اورژانس هوایی بی‌بهره است.

وی تأکید می‌کند: باید برای رفع تمام نیازهای اورژانس کشور تلاش بیشتری صورت گیرد. نباید از یاد ببریم که در مأموریت‌های اورژانس، زمان فاکتوری مهم و اثرگذار است. باید شرایط را طوری هموار کنیم تا تکنسین‌های اورژانس در کمترین زمان بر بالین بیمار یا شخص حادثه دیده حاضر شده و زمان طلایی حیات و نجات از بین نرود.

عباسعلی پوربافرانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص  مشکلات این حوزه به خبرنگار ما می‌گوید: با تصویب مجلس و به منظور ساماندهی بهتر فعالیت‌های اورژانس، سازمان اورژانس کشور به تصویب رسید. البته می‌دانیم که صرفاً تغییر ساختار مشکلات را حل نمی‌کند، بلکه با توجه به وضعیت کشور و بخصوص مشکلاتی که در جاده‌ها وجود دارد، نیاز به ساخت پایگاه‌های بیشتر احساس می‌شود. هنوز هم نیاز به نوسازی ناوگان کشور وجود دارد. علاوه بر آن در بخش نیروی انسانی، کمبود نیروی انسانی وجود دارد. هر چند که فعالیت هایی با تربیت کاردان و کارشناس فوریت‌های پزشکی انجام شده که می‌تواند کمک کننده باشد، اما نیاز به تقویت بیشتر احساس می‌شود. علاوه بر آن همچنان که در کشور کمبود نیروی پرستار و کادر درمانی داریم، در اورژانس هم با کمبود نیروی انسانی روبه‌رو هستیم.

منبع : روزنامه قدس

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.